TR EN


ANA SAYFA FİRMA PROFİLİ HİZMETLERİMİZ BİZE ULAŞIN
    Avm Ciro Denetimi

Yapılan denetim çalışmasında ayrıca kiracıların belge düzenine uyumunu da denetlemek amacı ile sondaj satın alma denetimlerini de içerecek şekilde planlanır ve müşteri hüviyetindeki denetçiler tarafından gerçekleştirilir.
 
  İÇ DENETİM
  ÖZEL MALİ DENETİM
  YOLSUZLUK VE HİLE DENETİMİ
  AVM CİRO DENETİMİ
  VAKIF, DERNEK, KOOPERATİF DENETİMİ
  BİLİRKİŞİLİK HİZMETLERİ
  YABANCI ORTAKLI ŞİRKET VE İRTİBAT BÜROSU KURULUŞ HİZMETLERİ
  ŞİRKET KURULUŞU VE TİCARİ SİCİL İŞLEMLERİ
  MUHASEBE HİZMETLERİ
  İNSAN KAYNAKLARI VE BORDROLAMA HİZMETLERİ
  VERGİ DAVALARI HİZMETLERİ
  KURUMSAL CHECK-UP HİZMETLERİ
  ŞİRKET DEĞERLEME HİZMETLERİ
  BORDROLAMA, ÖZLÜK İŞLERİ VE DİĞER ÖZEL EĞİTİM PROGRAMLARI
 

Ciro Denetimi hizmeti ile Alışveriş merkezi yönetimi veya sahipleri ile ciro bazlı kira sözleşmesi imzalamış olan kiracıların, kira kontratlarında belirtilen dönemlerde bildirdiği cirolarının doğruluk denetimlerinin yapılması ve bunun sonucunda da eksik veya hatalı kira ödemesinin önlenmesi hedeflenmektedir.

Denetimin içeriğini; Alışveriş merkezi yönetimi veya sahiplerine, kira kontratlarının incelenerek kiranın hesaplanması ve kiracının faaliyeti ve işleyiş sistemi hakkında bilgi vermek, periyodik denetimler yaparak bildirim hata ve hilelerinin tespit etmek, yapılan sözleşmeye uygun olarak doğru bildirimin ne olması gerektiğini belirlemek oluşturmaktadır.

Bu çerçevede kiracının cirolara ilişkin evraklarının, evrak düzenleme sisteminin, maliye idaresine yapılan beyanlarının, bilgi işlem sistemlerinin ve defter kayıt ve belgelerinin incelenmesi neticesinde, bildirilen ciro tutarlarının doğru olup olmadığı ve kira kontratlarına uygunluğunun denetlenmesi ve sonuçlarının kira kaybını da içerecek şekilde raporlanması esastır.

Hazırlanan bu rapor yapılan denetim çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgileri ve sondaj yoluyla bulunmuş olan hataların detaylı bir şekilde açıklanmasını da içermektedir.

Bu denetimin bir başka olumlu etkisi de ciro üzerinden kira ödeyen kiracıların bildirimlerinin doğruluğunun denetleneceğini bilmeleri ve bu doğrultu da denetimi yapılan kiracıların, aynı hataları tekrarlamasına engel olmasıdır.

Ayrıca bu denetim sayesinde kira sözleşmesinin yanlış yorumlanmasından kaynaklanan hatalar da açıklığa kavuşturulmaktadır. Yapılan denetim çalışmasında ayrıca kiracıların belge düzenine uyumunu da denetlemek amacı ile sondaj satın alma denetimlerini de içerecek şekilde planlanır ve müşteri hüviyetindeki denetçiler tarafından gerçekleştirilir.

Sondaj denetimi sonucunda denetçinin kiracıya ilişkin denetçi gözlemi ve belge düzenine uyup uymadığı da raporlanmaktadır.

BFS İÇ DENETİM EĞİTİM FİNANSAL VE KURUMSAL YÖNETİM DANIŞMANLIĞI A.Ş.

Proje Ofis           :  Kocatepe Mahallesi Bayındır 2 Sokak 60/12 Kızılay Çankaya - Ankara
Eğitim Merkezi :  Global Kariyer, Mithatpaşa Caddesi No:37/2 Kızılay Çankaya - AnkaraTelefon

:
+90 312 418 23 71

İnternet
E-Posta
Skype:
www.bfskurumsal.com
: [email protected]
: bfsbusiness